KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrer 5005588
*
nr 500 5588
Gravyrer
2 st, (1 med skadat glas), Frankrike, ca 25x27
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 16:42:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 22:11:11
1
200 kr
10/12 11:07:27
2
150 kr
10/12 11:08:09
2
Vinnande bud
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer
-
6227 Akvatintetsning
Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:52
-
6523 Etsning
Eduard Manet, efter Velasquez, "Philippe IV", Chev..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:58
-
6309 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Karlbergs slott...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:14
-
6120 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/15, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:34
-
6132 Etsningar
Ett par, efter Rafaello de Urbino, yttermått inklu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:08
-
6384 Färgetsning
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:48
*
Gravyrer
nr 500 5588
Gravyrer
2 st, (1 med skadat glas), Frankrike, ca 25x27
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 22:11:11 | 1 | 200 kr |
10/12 11:07:27 | 2 | 150 kr |
10/12 11:08:09 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer
-
6227 Akvatintetsning
Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:52 -
6523 Etsning
Eduard Manet, efter Velasquez, "Philippe IV", Chev..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:58 -
6309 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Karlbergs slott...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 18:14
-
6120 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/15, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 19:34 -
6132 Etsningar
Ett par, efter Rafaello de Urbino, yttermått inklu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:08 -
6384 Färgetsning
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
25 november kl 20:48